Logistyka kontraktowa - czym jest i kiedy warto z niej skorzystać?
Logistka kontraktowa jest alternatywą dla samodzielnie przeprowadzanych działań z zakresu magazynowania i dystrybucji towarów. Zarządzanie we własnym zakresie wymaga wiedzy, czasu i pieniędzy. Decydując się na logistykę kontraktową z Grupą Transportową możemy liczyć na kompleksową obsługę zyskując powierzchnię magazynową, dogodne warunki składowania i dystrybucji towarów.
Jakie usługi wchodzą w jej skład?
Logistyka kontraktowa to kompleksowa usługa polegająca na zarządzaniu operacjami takimi jak zaopatrzenie, magazynowanie i dystrybucja.
Co dokładnie obejmuje logistyka kontraktowa?
1. Wyładunek i dekonsolidacja towaru
2. Składowanie towaru - magazynowanie, sortowanie, inwentaryzacja
3. Przygotowywanie zleceń - przepakowywanie, kompletacja, oznaczenie i zabezpieczenie ładunku
4. Obsługa posprzedażowa oraz logistyka zwrotów
Logistyka kontraktowa to również dodatkowe usługi, takie jak foliowanie, etykietowanie towarów czy co-packing.
Kompleksowa realizacja usług logistyki kontraktowej wymaga zastosowania nowoczesnych technologii, w tym zaawansowanych systemów informatycznych do zarządzania magazynami, urządzeń do transportu czy pakowania.
Dzięki temu możliwe jest sprawne i bezpieczne zarządzanie operacjami magazynowymi i dystrybucyjnymi.
W jakich sytuacjach skorzystanie z logistyki kontraktowej jest korzystne?
To dobry wybór dla firm zarówno początkujących jak i z wieloletnim doświadczeniem, które chcą przekierować swoją uwagę na inne usługi. Procesy obsługiwane są przez naszych doświadczonych pracowników. Dzięki dodatkowej powierzchni istniejące przedsiębiorstwa mogą zwiększyć swój asortyment a przy tym ciągle się rozwijać.
Przedsiębiorstwo zyskuje więcej czasu i funduszy bez potrzeby inwestycji w utrzymanie własnej powierzchni magazynowej.
Dlaczego warto skorzystać z logistyki kontraktowej oferowanej przez Grupę Transportową?
Oferujemy Magazyn klasy A o powierzchni: do 11.000 m2 (do 19.000 miejsc paletowych).
Dzięki temu odchodzą wszelkie koszty związane z utrzymaniem i zarządzaniem powierzchnią magazynową. Korzystna lokalizacja naszego magazynu, to też tańsze i szybsze dostawy. Decydując się na outsourcing usług logistycznych możemy liczyć na pełne bezpieczeństwo przechowywanych towarów, jak i transportowanych ładunków, a to dzięki odpowiednim warunkom, m. in. utrzymywaniu właściwej temperatury i higieny w miejscu składowania, a także nowoczesnym systemom czujek oraz monitoringu. Ponadto zaawansowany system przepływu informacji pozwala na bieżąco monitorować stany magazynowe oraz lokalizację towarów za pomocą interfejsów on-line.
Wszystko to sprawia, że logistyka kontraktowa jest wygodnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców